Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Komunikacija u akcionarskom društvu". Rad ima 23 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.

Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.

Ako tekst koji se nalazi ispod nije čitljiv (sadrži kukice, znakove pitanja ili nečitljive karaktere), molimo Vas, prijavite to ovde.

Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati ovde.

 

УВОД

Комуникација је процес споразумевања међу људима из различитих средина у различитим областима друштвене праксе, ради решавања одређених проблема који су искрсли. Овај процес је двосмерно динамичан, стално се мења, допуњује, коригује и усавршава.

Под комуникацијом у свакодневном говору подразумевамо непосредни разговор међу особама, дописивање, саопштавање различитих садржаја путем штампе, радија, телевизије, телефона, телекса итд. Неки аутори дефинишу комуникацију као одабирање, формирање и преношење симбола између људи да би се створило значење. Симболи могу бити писани и усмени тј. визуелни и активни.

Може се комуницирати речима (вербално) и покретима, мимиком, бојом гласа, очима (невербално). У интеракцији се прожимају вербална и невербална комуникација. Општење је много сиромашније ако изостане невербални део. Порука упућена једноличним гласом, без покрета, укоченог лица и погледа губи доста од свога богатства и не оставља такав утисак као кад би била праћена невербалним сигналима. Међусобно најбоље комуницирају особе код којих преовлађује исти комуникациони канал.

Комуникација је саставни део социјалне интеракције, односно контакта међу људима јер без комуникације нема ни заједничке акције. У комуникацији су важни знакови путем којих се остварује комуникација. Свесност о сигналу који емитујемо битна је да би се успоставила очекивана комуникација, односно послала адекватна информација. У супротном долази до неспоразума јер није послата предпостављена порука, знак.

Један од најважнијих циљева комуникације је да се кроз поруке пренесе свака намера утицаја на понашање примаоца поруке у следећем правцу који је пожељан за пошиљаоца.

Комуникација у акционарском друштву подразумева узајамне односе међу органима акционарског друштва заснованих на законитостима, хијерархији и поштовању пословних начела и самосталности.

ДЕФИНИЦИЈА И ЗНАЧАЈ КОМУНИКАЦИЈЕ

Комуникација је саставни део социјалне интеракције, односно контакта међу људима јер без комуникације нема ни заједничке акције. Комуницирати значи саопштавати.

Елементи система комуницирања су одашиљач поруке (информације), карактер и садржај поруке, мрежа, канали и средства преко којих се емитује, шаље, као и прималац (рецептор) поруке.

Комуникација је процес током којег одређена особа своју жељу, намеру или осећање испољава путем одређеног знака или кода другој особи, која затим тај знак декодира и реагује на њега.

Знакови у комуникацији представљају или замењују нешто, на пример неки објекат, особу, стање или појаву. Постоје две врсте комуникационих знакова. То су симболи и сигнали.

Симболи су знаци којима намерно и свесно другим особама нешто саопштавамо. Симболима се служи човек и то усменим и писаним говором, односно кроз речи и реченице. Симболи имају посебан значај у невербалној комуникацији.

Сигнали су ненамерно, спонтано произведени знакови којима се изражавају одређена стања и расположења. Реч је о експресивним знацима као што су израз лица и покрети тела.

Говор и језик су најзначајнија и најпосебнија средства општења које је култура развила и настоји даље да их негује и развија. Мада се говор и језик међусобно допуњују, ипак међу њима треба правити разлику. Вербални говор (говор помоћу речи) јесте општа моћ која је заједничка читавом људском роду, тј. помоћу које људи могу на најлакши начин да размењују своја искуства. Говор и језик нису само средство комуникације него и врло значајан културни циљ коме тежимо. Они се сврставају у ред најзначајнијих људских открића и проналазака, у којима се на најуспешнији начин укрштају материјални и духовни свет човека. Другим речима, говор као шири појам, и језик као ужи појам омогућавају човеку да организује читаво своје искуство помоћу речи, зато што се речи могу истовремено односити на мате¬ријални свет (ствари, догађаји, појаве) као и на духовни свет (мисли и појаве, представе о тим стварима).

 

 

 

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!